Osiara - Strona Polskiego Skutera OSA

Strona Osiara.pl jest wyświetlana jako strona archiwalna.

Miłośnicy polskiego skutera Osa znajdą materiały i informację na stronie i forum Osomania.pl.

Justyna Barska-Rozenblat

Relacja z rajdu w Rydzynie 2-3 maj 2009r.


W dniach 2-3 maja 2009r. miałam przyjemność uczestniczyć w VII Rajdzie Pojazdów Zabytkowych „Zamek w Rydzynie 2009r.” O rajdzie dowiedziałam się z naszego forum dzięki informacjom umieszczonym przez kolegę „Marso”, któremu chciałam serdecznie podziękować zarówno za te informacje jak i za wspaniałą sesję zdjęciową, którą możecie Państwo podziwiać w galerii oraz przepiękne prezenty.

Na rajd przylecieli również na swoich Oskach: kolega „Doktor” wraz z Rodziną, który fatygował się na rajd aż z Rybnika na Górnym Śląsku, kolega Piotr, który pokonał wraz z synem na swojej pięknej czerwonej Osie 350 km w jednym dniu!!!, udowadniając wszystkim niedowiarkom, iż Polskie Skutery produkowane przez WFM nie stanowią obecnie jedynie zabytków wyprowadzanych z garażu do zdjęcia, ale są użytkowymi niezawodnymi pojazdami.

Był także kolega Przemek wprawdzie nie na Osie, ale również na skuterze z lat 60-tych marki Troll. I tak stworzyliśmy mały ul w liczbie trzech Os i jednego Szerszenia.

Zabawa była wspaniała. Rajd został profesjonalnie przygotowany przez organizatorów. Trasa składała się z dwóch odcinków w okolicach Leszna i Rawicza i łącznie wynosiła 75 km. W czasie rajdu uczestnicy poruszali się wg dokumentacji rajdowej czyli Itinerera, który był wydawany na starcie I i II odcinka. Brak wcześniejszej znajomości trasy i odczytywanie jej w czasie jazdy z Itinerera stanowiło nie lada wyzwanie dla motocyklistów jadących solo. Podobnie jak liczne konkurencje zręcznościowe i zadania do wykonania na trasie radu. Pierwszy odcinek rajdu kończył się krótkim postojem na rynku w Rawiczu, gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali przepiękną książkę „Rawicz Zarys Dziejów”. Zaś zakończeniem drugiego odcinku rajdu była konkurencja strzelecka zorganizowana i przeprowadzona przez Bractwo Kurkowe.

W drugim dniu wszyscy uczestniczyli w paradzie, która wiodła z Rydzyny do Leszna, gdzie na rynku odbył się plebiscyt publiczności i zostały ogłoszone wyniki wraz z uroczystym wręczenie pucharów, dyplomów i nagród.

Honor naszego roju uratował kolega „Doktor”, który wraz z synem zajął na swojej Osce 3 miejsce w konkurencjach zręcznościowych, co uważam za absolutnie rewelacyjny wynik.

Ja jako dama, która pokonała całą trasę rajdu na Osce w swojej firmowej sukience w grochy otrzymałam wyróżnienie specjalne od Pana Dyrektora Zamku w Rydzynie, w postaci przepięknego albumu „Zamek w Rydzynie” i miałam zaszczyt wylosować nagrodę dla publiczności za uczestnictwo w plebiscycie na najpiękniejszy pojazd.

Ponadto mam powody do dumy i mogę się cieszyć niewątpliwym sukcesem mojego wspaniałego męża, który mimo tego, iż cały rajd musiał być moim aniołem stróżem, wygrał plebiscyt na najlepiej utrzymany pojazd a w klasyfikacji generalnej zajął na swoim NSU Wehrmacht 2 miejsce.

Mam nadzieję, że opisane przeze mnie wrażenia z imprezy spowodują, iż w kolejnych rajdach spotkamy się w szerszym gronie.

Zapraszam do obejrzenia w galerii zarówno zdjęć z rajdu jak i relacji filmowej i telewizyjnej.

Pozdrawiam Osiara