Osiara - Strona Polskiego Skutera OSA

Strona Osiara.pl jest wyświetlana jako strona archiwalna.

Miłośnicy polskiego skutera Osa znajdą materiały i informację na stronie i forum Osomania.pl.

Justyna Barska-Rozenblat

Tuchola 7-9 lipca 2017 - 23.07.2017


W dniach 7-9 lipca 2017 odbył się w Tucholi Piknik Rodzinny Miłośników Pojazdów Zabytkowych, który zakończył się w niedzielę XI Wystawą Pojazdów Zabytkowych.

Po zakwaterowaniu załóg w piątek odbyło się ognisko integracyjne, przy którym bawili się właściciele przeróżnych pojazdów zabytkowych, od motocykli, przez samochody, aż po traktory i pojazdy specjalne. Nie zabrakło przedstawicieli Os – Złotowłosej, Cylona i debiutantki Zosi na Osie Cewlince. Humory dopisywały, a królem kawałów okrzyknięto Tomka z Mielna.

Sobotę zaczęliśmy rajdem po Borach Tucholskich na itinerer. Na trasie wykazać trzeba było się zarówno spostrzegawczością, umiejętnością czytania załączonych instrukcji jak i sprawnością fizyczną.

Po drodze mieliśmy też okazję wziąć udział w spływie kajakowym i skosztować smacznej grochówki.

Ok godz. 15.00 dotarliśmy na bazę, a wieczorem braliśmy udział w wielu konkurencjach zorganizowanych dla uczestników Zlotu. Bardzo emocjonujące okazały się: wolna jazda motocyklem i przeciąganie „Syrenki” na czas. Odbyło się też wiele konkursów i zabaw dedykowanych dzieciom.

Osa Cewlinka Zosi została nagrodzona pucharem za debiut.

Zwieńczeniem Zlotu była odbywająca się już po raz szesnasty Wystawa Pojazdów Zabytkowych, na której prezentowano blisko 250 pojazdów.

Wśród licznych motocykli prezentowanych na Placu Zamkowym w Tucholi, nikt nie przeszedł obojętnie obok trzech Os. Niektórzy wspominali dawne czasy, inni zaś podziwiali oryginalne kolory i robili sobie zdjęcia. Bardzo mile wspominamy Piknik Rodzinny i z niecierpliwością czekamy na kolejny.

ZlotowlOsa

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1