Osiara - Strona Polskiego Skutera OSA

Strona Osiara.pl jest wyświetlana jako strona archiwalna.

Miłośnicy polskiego skutera Osa znajdą materiały i informację na stronie i forum Osomania.pl.

Justyna Barska-Rozenblat

Spontaniczne spotkanie zaprzyjaźnionych Osiarzy w Ostrowitem. - 21.08.2016


Można…? Oczywiście, ze można i wcale nie trzeba czekać do kolejnego zlotu, by przyjemnie spędzić czas wśród ludzi, którzy podzielają naszą pasję, poznać bliżej siebie i swoje rodziny i po prostu odpocząć od codzienności.

Po świetnym zlocie w Sarbinowie stwierdziliśmy, że nie chcemy czekać do kolejnego oficjalnego zlotu by znowu się zobaczyć. Wystarczyła jedna luźna myśl rzucona na forum aby w kilka dni zorganizować małe spotkanie przyjaciół „forumowiczów”. Po kilku rozmowach telefonicznych wybraliśmy naszą działkę nad jeziorem Ostowite jako miejsce imprezy.

W piątek, 5 sierpnia, dotarły wszystkie wcześniej zgłoszone osoby. Co niektórzy (podobno Ci co najpóźniej wstają i mają najdalej :) byli już z samego rana, a ostatni (wcale nie najgorsi!!!) dotarli ok. godz. 22.00. Niestety zaplanowane powitalne ognisko nie mogło się odbyć ze względu na bardzo deszczową pogodę. Jednak nawet deszcz nie był w stanie wytrącić Osiarzy z dobrego humoru. Imprezę przenieśliśmy do domku (i spanie 13 osób również). Rozmowom, zabawom z dziećmi i oczywiście dowcipom, których w takim towarzystwie nie mogło zabraknąć, nie było końca.

W sobotę wybraliśmy się wspólnie na V Karsiński Rajd Weteranów Szos, który odbywał się w miejscowości Wiele. Zlot był okazją do podziwiania pięknych Os oraz kilkuset innych zabytkowych pojazdów. Mieliśmy okazję spróbować „żurku” z kuchni polowej, wziąć udział w loterii a dla dzieci przygotowano moc różnorodnych atrakcji.

Na szczęście pogoda nieco poprawiła się i wieczór mogliśmy spędzić przy smacznych potrawach z grilla, wędzonych rybkach i różnorakich serach przywiezionych ze wszystkich zakątków Polski. Oczywiście nie zabrakło tez nocnych kąpieli w pobliskim jeziorze(pomimo nieco chłodnej nocy).

Niestety „wszystko co dobre szybko się kończy” i w niedzielę trzeba było spakować rzeczy i pożegnać przyjaciół. Z częścią grupy udało nam się jeszcze wybrać na spacer wokół jeziora i zjeść lody na plaży.

Mamy nadzieję, że ten wpis zachęci innych Osiarzy do brania udziału w corocznych Zlotach Os, gdyż to właśnie tam tworzą się przyjaźnie, które później owocują takimi spontanicznymi spotkaniami. Bardzo wszystkim dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy gościć tak świetnych ludzi (może w większym gronie) na naszej działce,

pozdrawiamy CYLONY

1