Osiara - Strona Polskiego Skutera OSA

Strona Osiara.pl jest wyświetlana jako strona archiwalna.

Miłośnicy polskiego skutera Osa znajdą materiały i informację na stronie i forum Osomania.pl.

Justyna Barska-Rozenblat

Zwiad - Szlak Piastowski 7-8 maj 2011r.


Sezon 2011 rozpoczęty na dobre. Zaczęło się od kilku wyjazdów w okolicach domu. Następnie wyjazd na festyn do Piły, a w dniach 7-8 maja mogłam uczestniczyć w pierwszym Zwiadzie Szwadronu.

Osa jak zwykle spisała się na medal. Byłam bardzo dumna prowadząc cały Szwadron z naddźwiękową prędkością 70 km/h. A nie było to momentami łatwe, biorąc pod uwagę stan naszych bocznych dróg. Trasa wiodła z Czarnkowa przez Budzyń, Wągrowiec do Biskupina. Łącznie 100 km.

W Biskupinie przesiedliśmy się na kolejkę. Potem zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji www.muzeumznin.pl , baszty w Żninie i skansenu w Biskupinie. Wieczorem nie zabrakło oczywiście atrakcji. Zawody w rzucaniu rzutkami do tarczy, prelekcja Rotmistrza czy pasowanie nowego członka Szwadronu ale o tym zainteresowani mogą przeczytać na stronie Szwadronu www.sokolbudzyn.pl

Droga powrotna wiodła przez park dinozaurów www.zaurolandia.pl i skansen w Ostrowie Lednickim www.lednicamuzeum.pl. Oska bzykała natchniona wiosną i zapylała po drodze wszystkie majowe kwiaty. Tylko przez moment po tankowaniu zakrztusiła się bidulka słabo wymieszanym olejem. Przestrzegam więc wszystkich Osomaniaków przed wlewaniem po tankowaniu paliwa oleju bezpośrednio do baku, ponieważ kranik praktycznie znajduje się pod wlewem i cały olej spływa od razu do niego zanim zdąży się wymieszać z paliwem. Wszystko się unormowało po paru kilometrach i Osa bez zarzutów i większego wysiłku pokonała kolejne 130 km drogi powrotnej. Jestem zachwycona sprawnością mojej ślicznotki i już planuję dla niej kolejne wyzwanie.

Zobacz zdjęcia w galerii.

Osiara