Osiara - Strona Polskiego Skutera OSA

Strona Osiara.pl jest wyświetlana jako strona archiwalna.

Miłośnicy polskiego skutera Osa znajdą materiały i informację na stronie i forum Osomania.pl.

Justyna Barska-Rozenblat

Wiadomości...


2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009


Spotkanie z Ryszardem Mankiewiczem


Temperatura bliska zeru, motocykle i skutery w garażach a my na wspólnych obiadach uzupełniamy wiedzę o szybkich dwusuwach.
RYSZARD MANKIEWICZ - znakomity sportowiec i zawodnik wyścigowy. Jedyny Polak w historii, który startował w motocyklowych wyścigach Grand Prix. Siódmy kierowca na świecie w 1969 r. Świadek tragicznego wypadku na włoskim torze Monza, w którym zginęło dwóch kierowców, a 12 zostało rannych.
Szykanowany przez Służbę Bezpieczeństwa i milicję, omal nie wplątany w pseudo-szpiegowską aferę, stracił paszport na dwa lata i szansę na kontynuację międzynarodowej kariery. Nie załamał się, bowiem nic nie było i nie jest w stanie pokonać jego niezłomnego, wrodzonego optymizmu. Startował na Promocie, MZ, Kreidlerze, Yamaha. Utytułowany i skromny.
Wkrótce o moim dobrym koledze przeczytacie więcej w Automobiliście. A na zdjęciu z autografem przy Ryszardzie po lewej Janusz Pawłowski i Jerzy Kubiak obaj z Poznania. Po lewej na motocyklu z nr 41 znakomity węgierski zawodnik Janos Drapal, który wkrótce zginie na torze tydzień po śmierci swojego ojca generała.

Autor: Krzysztof Rozenblat Materiały pochodzą z archiwum Ryszarda Mankiewicza

1 2 3 4 5 6 7 8 9